Genom Lärargalan lyfter elever fram sina favoritlärare och på så sätt skapas förebilder inom yrket som samhället kan inspireras av.
Tack till:

Citat

  • "Det finns lärare och så finns det lärare som är så mycket mer. Det är en person som motiverar dig till att finna ditt bästa sätt, för din personliga utveckling. Det gör Elenor Grape. Att ha Elenor som får en att längta till varje lektion och får mig att vilja öka min kreativitet, det är en häftig känsla och en få förunnad egenskap att hitta hos lärare. Jag är så tacksam för att jag får möjligheten att utvecklas på min nivå, att jag får ha dig som min mentor inom mitt framtida yrke och att jag får ha just dig som lärare." - Elenors elev

  • "Adam Franzén är den enda läraren som får oss elever att fortsätta prata om lektionens innehåll även efter lektionens slut. Han skapar en förståelse över hur allt hänger ihop. Lektionerna blir alltid intressanta." - Adams elev

  • "Anders Hagberg är den läraren som har motiverat mig och andra elever till lärande. En underbar sak med honom är hans förståelse för oss tonåringar och att vi är konstant fyllda med ångest och osäkerhet. Jag vet att jag inte är ensam när jag säger att hans berättarröst som används stor del i svenska undervisningen, är otroligt rogivande och lugnande när man har haft en riktigt dålig dag." - Anders elev

Se film när vi besöker skolan i Bålsta

"The teacher gala is an excellent creature" - Nobelpristagaren: Tomas Lindahl

Sveriges lärarhjältar 2018

Arvika kommun Värmlands län
Susanne Johansson
Kyrkebyskolan 7-9
Arvika kommun Värmlands län
Elisabet Jansson
Kyrkebyskolan 7-9
Bergs kommun Jämtlands län
Agnetha Bäckman
Svenstavik åk 7-9
Bergs kommun Jämtlands län
Emma Haraldsson
Svenstavik åk 7-9
Bodens kommun Norrbottens län
Lukas Larsson
Bernadottegymnasiet
Borlänge kommun Dalarnas län
Åsa Sjödin
Ornäs skola
Borlänge kommun Dalarnas län
Fredrik Bergvall
Nygårdsskolan
Borlänge kommun Dalarnas län
Susanna Skogbergs Johansson
Ornäs skola
Borlänge kommun Dalarnas län
Lena Hummel Belin
Gylle skola 6-9
Borlänge kommun Dalarnas län
Jinan Hussein
Soltorgsgymnasiet
Borås kommun Västra Götalands län
Camilla Alexandersson
Bäckängsgymnasiet
Borås kommun Västra Götalands län
Malin Riise
Engelska Skolan i Borås
Borås kommun Västra Götalands län
Hanna Kranshag
Sandaredskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Ulla Eriksson
Sandgärdskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Lina Svensdotter
Sandgärdskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Malin Gunnarsson
Sandgärdskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Kardo Aso Omar
Sandgärdskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Per Selin
Sandgärdskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Stig Hansson
Sandgärdskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Christoffer Jensen
Sandgärdskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Emma Sivedal
Bäckängsgymnasiet
Borås kommun Västra Götalands län
Anders Johansson
Sandgärdskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Ulla Eriksson
Sandgärdskolan
Borås kommun Västra Götalands län
Elisabeth Hultgren
Sandaredskolan
Botkyrka kommun Stockholms län
Albulena Mostufa
Kunskapsskolan Tumba
Botkyrka kommun Stockholms län
Kerstin Ahlén
Malmsjö skola
Botkyrka kommun Stockholms län
Björn Brzokoupil
Malmsjö skola
Botkyrka kommun Stockholms län
Christoffer Sjöblom
Kunskapsskolan Tumba
Botkyrka kommun Stockholms län
Joanna Lindberg
Kunskapsskolan Tumba
Bromölla kommun Skåne län
Eva-Marie Liljekvist
Dalaskolan Norra
Båstads kommun Skåne län
Robert Schultz
Förslövs skola 7-9
Danderyds kommun Stockholms län
Christian Schwinghammer
Viktor Rydbergs Samskola
Danderyds kommun Stockholms län
Monica Ekman
Viktor Rydbergs Samskola
Danderyds kommun Stockholms län
Jonas Bergman
Fribergaskolan
Danderyds kommun Stockholms län
Malin Reuterswärd
Vasaskolan
Danderyds kommun Stockholms län
Fredrik Almkvist
Mörbyskolan
Danderyds kommun Stockholms län
Brett Paschal
Viktor Rydbergs Samskola
Danderyds kommun Stockholms län
Jonas Bergman
Fribergaskolan
Danderyds kommun Stockholms län
Annemo Viirla
Ekebyskolan
Danderyds kommun Stockholms län
Yashar Nasirian
Fribergaskolan
Danderyds kommun Stockholms län
Yashar Nasirian
Fribergaskolan
Eksjö kommun Jönköpings län
Pernilla Andersson
Eksjö Gymnasium
Emmaboda kommun Kalmar län
Tobias Petersson
Bjurbäcksskolan F-6
Emmaboda kommun Kalmar län
Emma Mattsson
Bjurbäcksskolan F-6
Emmaboda kommun Kalmar län
Emil Ericsson
Bjurbäcksskolan 7-9
Enköpings kommun Uppsala län
Mats Gran
Robinson Svedia
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Jesper Lundin
Faktoriet 7-9
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Malin Gill
Faktoriet 7-9
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Erika Salazar
Djurgårdsskolan F-9
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Lisa Juszcak
Slagstaskolan F-6
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Mats Hassbring
Rinmangymnasiet
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Krister Lööf
Rinmangymnasiet
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Henrik Sandegård
Djurgårdsskolan F-9
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Carina Holmgren
Engelska Skolan i Eskilstuna
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Ellinor Grymlings
Rinmangymnasiet
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Beata Jasmin Hussain
Rinmangymnasiet
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Patrik Annerstedt
Fröslundaskolan F-6
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Emma Karlsson Svedestam
Djurgårdsskolan 4-9
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Jan Klintberg
Rinmangymnasiet
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Malin Byhlin
Norra Vallbyskolan
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Kajsa Andsberg
Källebergsskolan
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Angelina Nilsson
Ekenässkolan
Eskilstuna kommun Södermanlands län
Anders Lindmark
Ekenässkolan
Eslövs kommun Skåne län
Anders Svensson
Stehagskolan
Eslövs kommun Skåne län
Barbro Hansson
Stehagskolan
Eslövs kommun Skåne län
Kajsa Andsberg
Källebergsskolan
Eslövs kommun Skåne län
Angelina Nilsson
Ekenässkolan
Eslövs kommun Skåne län
Anders Lindmark
Ekenässkolan
Falu kommun Dalarnas län
Brita Skoglund
Kristinegymnasiet
Falu kommun Dalarnas län
Marcus Henriksson
Lugnetgymnasiet
Falu kommun Dalarnas län
Heidi Tunliden
Grycksboskolan
Finspångs kommun Östergötlands län
Pierre Segersvärd
Grosvadskolan Syd
Flens kommun Södermanlands län
Susan Payne
Bruksskolan
Flens kommun Södermanlands län
Lena Eklöf
Bruksskolan 4-6
Flens kommun Södermanlands län
Rita Peura
Prins Wilhelm gymnasiet 1
Gislaveds kommun Jönköpings län
Arne Selldén
Gullviveskolan
Gislaveds kommun Jönköpings län
Eva Wikström
Lundåkerskolan
Gislaveds kommun Jönköpings län
Ludvig Boquist
Gislaveds gymnasium
Gislaveds kommun Jönköpings län
Mikael Karlsson
Villstadskolan
Gnosjö kommun Jönköpings län
Åsa Fant
Bäckaskolan F-6
Gnosjö kommun Jönköpings län
Amer Suskic
Bäckaskolan 7-9
Gnosjö kommun Jönköpings län
Carolina Nilsson
Bäckaskolan 7-9
Gnosjö kommun Jönköpings län
Johan Holmberg
Hillerstorpsskolan 7-9
Gotlands kommun Gotlands län
Johan Bergström
Wisbygymnasiet
Gotlands kommun Gotlands län
Rickard Eriksson
Wisbygymnasiet
Gävle kommun Gävleborgs län
Fredrik Nilsson
Thoren Business School Gävle
Gävle kommun Gävleborgs län
Mia Magnusson
Plusgymnasiet Gävle
Gävle kommun Gävleborgs län
Maria Sjöberg
Vallbacksskolan
Gävle kommun Gävleborgs län
Sofi Jonsevall
Vallbacksskolan
Gävle kommun Gävleborgs län
Andreas Mikaelsson Nilvik
Schillerska gymnasiet 2
Gävle kommun Gävleborgs län
Claes Kling
Dalaskolan
Gävle kommun Gävleborgs län
Lars Fryxell
Hermods Gymnasium Göteborg
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Nils Ödéhn
Hermods Gymnasium Göteborg
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Elisabeth Rettkowski
Kunskapsgymnasiet Göteborg
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Anders Persson
Praktiska Göteborg
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Lotta Carlson
Göteborgs Högre Samskola
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Karin Pettersson
Victoriaskolan
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Margareta Beijer
Solbackeskolan
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Urban Johansson
Hvitfeldtska gymnasiet
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Sara Ålenius
Vallbacksskolan
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Jalna Linnér
Lillhagsskolan
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Mattias Käck
Gymnasieakademin
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Malin Persson
Lillhagsskolan
Göteborgs kommun Västra Götalands län
Elinor Eklöf
Torslandaskolan
Götene kommun Västra Götalands län
Jan-Åke Krantz
Lundabyn
Götene kommun Västra Götalands län
Malott Tropp Svensson
Prästgårdsskolan
Hallstahammar Västmanlands län
Jan Olov Ström
Tunboskolan
Hallstahammar Västmanlands län
Daniel Melin
Tunboskolan
Halmstads kommun Hallands län
Anders Brogren
Aspero Idrottsgymn. Halmstad
Halmstads kommun Hallands län
Matilda Karlsson
Aspero Idrottsgymn. Halmstad
Halmstads kommun Hallands län
Henrik Böckin
Kattegattgymnasiet
Halmstads kommun Hallands län
Maria Klippel
Aspero Idrottsgymn. Halmstad
Halmstads kommun Hallands län
Andreas Carlsson
Aspero Idrottsgymn. Halmstad
Halmstads kommun Hallands län
Christian Hansson
LBS Ljud & Bildskolan Halmstad
Halmstads kommun Hallands län
Elin Strömberg
Aspero Idrottsgymn. Halmstad
Hammarö kommun Värmlands län
Naemi Borgman
Mörmoskolan 7-9
Hammarö kommun Värmlands län
Kristina Bjelkhed
Mörmoskolan 7-9
Haninge kommun Stockholms län
Jessica Vilenius
Runstensskolan
Heby kommun Uppsala län
Emil Brandel
Östervåla skola 7-9
Helsingborgs kommun Skåne län
Rebecca Braun
PeterSvenskolan 1
Helsingborgs kommun Skåne län
Tore Forsberg
Johannes Hedberggymnasiet
Helsingborgs kommun Skåne län
Linda Ohlin Schönefeld
Raus Planterings skola
Helsingborgs kommun Skåne län
Marie Andersson
Johannes Hedberggymnasiet
Helsingborgs kommun Skåne län
Peter Kjelgaard
Johannes Hedberggymnasiet
Helsingborgs kommun Skåne län
Mia Nilsson
Johannes Hedberggymnasiet
Helsingborgs kommun Skåne län
Fiddi Jafari
Johannes Hedberggymnasiet
Helsingborgs kommun Skåne län
Peter Kjelgaard
Johannes Hedberggymnasiet
Helsingborgs kommun Skåne län
Erik Åkesson
Johannes Hedberggymnasiet
Helsingborgs kommun Skåne län
Annika Nilsson
Johannes Hedberggymnasiet
Helsingborgs kommun Skåne län
Therese Persdotter
Johannes Hedberggymnasiet
Helsingborgs kommun Skåne län
Therese Andersson
Nicolaiskolan
Hultsfreds kommun Kalmars län
Emanuel Nilsson
Albäcksskolan
Hultsfreds kommun Kalmars län
Catharina Borg
Albäcksskolan
Hultsfreds kommun Kalmars län
Malin Åberg
Albäcksskolan
Hultsfreds kommun Kalmars län
Inger Lignell
Albäcksskolan
Hultsfreds kommun Kalmars län
Hanna Ankarberg Lagergren
Albäcksskolan
Hylte kommun Hallands län
Anna Kalén
Örnaskolan 3
Hylte kommun Hallands län
Magnus Isaksson
Labora Grundskola
Håbo kommun Uppsala län
Maria Bends
Gröna dalen
Härnösands kommun Västernorrlands län
Marie Lundin
Solenskolan åk F-6
Härnösands kommun Västernorrlands län
Ulla Hellman
Kastellskolan
Härryda kommun Västra Götalands län
Marina Vasilescu
Rävlandaskolan
Härryda kommun Västra Götalands län
Pernilla Höjer
Ekdalaskolan
Härryda kommun Västra Götalands län
Christina Sandström
Hulebäcksgymnasiet
Hässleholms kommun Skåne län
Veronica Mac-Donald
Tyringe skola F-9
Hässleholms kommun Skåne län
Terese Enqvist
Furutorpskolan 7-9
Hässleholms kommun Skåne län
Jimmy Friberg
Tyringe skola F-9
Höganäs kommun Skåne län
Annika Engvall
Bruksskolan
Höganäs kommun Skåne län
Astrid Andersson
Bruksskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Anders Börjesson
Per Brahegymnasiet
Jönköpings kommun Jönköpings län
Max Gustafsson
Flahultsskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Julia Wållgren
Junedalsskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Eva Lena Jonsson
Ribbaskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Liselott Håkansson
Ribbaskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Robert Eliasson
LBS Ljud & Bildskolan Jönköping
Jönköpings kommun Jönköpings län
Maria Persson
Ribbaskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Lina Randau
Per Brahegymnasiet
Jönköpings kommun Jönköpings län
Linda Lindström
Per Brahegymnasiet
Jönköpings kommun Jönköpings län
Håkan Persson
Per Brahegymnasiet
Jönköpings kommun Jönköpings län
Peter Von Porat
Per Brahegymnasiet
Jönköpings kommun Jönköpings län
Helena Simonsson
Per Brahegymnasiet
Jönköpings kommun Jönköpings län
Carina Linderfalk
Talavidskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Malin Jansson
Talavidskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Marit Byrmo
Talavidskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Josefin Bertilsson
Talavidskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Peter Abrahamsson
Talavidskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Christina Johnson
Sandagymnasiet
Jönköpings kommun Jönköpings län
Elin Filhm
Per Brahegymnasiet
Jönköpings kommun Jönköpings län
Lotta Håkansson
Ribbaskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Andreas Hultgren
Ribbaskolan
Jönköpings kommun Jönköpings län
Björn Kohlström
Per Brahegymnasiet
Jönköpings kommun Jönköpings län
Stellios Kaplanis
LBS Ljud & Bildskolan Jönköping
Jönköpings kommun Jönköpings län
John Allvin
LBS Ljud & Bildskolan Jönköping
Jönköpings kommun Jönköpings län
Jakob Bergman
LBS Ljud & Bildskolan Jönköping
Jönköpings kommun Jönköpings län
Elin Skoghäll
LBS Ljud & Bildskolan Jönköping
Jönköpings kommun Jönköpings län
Johan Lindh
LBS Ljud & Bildskolan Jönköping
Kalix kommun Norrbottens län
Jonna Stenman
Norrskenet Kalix
Kalix kommun Norrbottens län
Linnea Utterström
Norrskenet Kalix
Karlshamns kommun Blekinge län
Malin Jakobsson
Korpadalsskolan
Karlstads kommun Värmlands län
Anna Lindberg
Sundstagymnasiet
Karlstads kommun Värmlands län
Anton Sjöstedt
Sundstagymnasiet
Karlstads kommun Värmlands län
Kent Gustafsson
Sannerudsskolan 7-9
Kiruna kommun Norrbottens län
Lena Uddenberg
Luossavaaraskolan
Kiruna kommun Norrbottens län
Evy Mella
Luossavaaraskolan
Kiruna kommun Norrbottens län
Ulf Hansson
Luossavaaraskolan
Kiruna kommun Norrbottens län
Stefan Olsson
Hjalmar Lundbohmsskolan
Kiruna kommun Norrbottens län
Emma Andersson
Luossavaaraskolan
Kiruna kommun Norrbottens län
Hans Touremaa
Karesuando skola
Kiruna kommun Norrbottens län
Karin Löjander
Luossavaaraskolan
Kristianstads kommun Skåne län
Urim Ahmeti
Framtidsgymnasiet Kristianstad
Kristianstads kommun Skåne län
Maria Ekelund
Sånnaskolan
Kristinehamns kommun Värmlands län
Marie Brink
Djurgårdsskolan F-9
Kungsbacka kommun Hallands län
Elenor Andersson
Aranäsgymnasiet Enhet 4
Kungsbacka kommun Hallands län
Birgitta Bengtsson
Aranäsgymnasiet Enhet 4
Kungsbacka kommun Hallands län
Tomas Nilsson
Sveriges Ridgymnasium Kungsbacka
Kungsbacka kommun Hallands län
Sofia Rådström
Elof Lindälvs gymnasium
Landskrona Skåne län
Halle Rabiei
Pilängskolan
Leksands kommun Dalarnas län
Helena Lif
Ullvi skola
Leksands kommun Dalarnas län
Kristina Frängqvist Ollas
Ullvi skola
Lidingö kommun Stockholms län
Peter Kanth
Källängens skola
Lidingö kommun Stockholms län
Ola Hammar
Källängens skola
Lidingö kommun Stockholms län
Oksana Kulatska
Källängens skola
Lidingö kommun Stockholms län
Teresia Borg
Torsviks skola 7-9
Lidingö kommun Stockholms län
Mårten Persson
Torsviks skola
Lidköpings kommun Västra Götalands län
Carin Rydberg
Stenhammarskolan
Lidköpings kommun Västra Götalands län
Karin Sundberg
Rudenschöldskolan
Lidköpings kommun Västra Götalands län
Lena Lindell Back
Rudenschöldskolan
Lidköpings kommun Västra Götalands län
Lars Pettersson
Rudenschöldskolan
Lidköpings kommun Västra Götalands län
Ewa Sunnercrantz
Rudenschöldskolan
Lidköpings kommun Västra Götalands län
Annelie Longnell
Järpås skola
Lindesbergs kommun Örebros län
Markus Karlsson
Fröviskolan
Linköpings kommun Östergötlands län
Jenny Andersson
LBS Ljud & Bildskolan Linköping
Linköpings kommun Östergötlands län
Johanna Drotz
LBS Ljud & Bildskolan Linköping
Linköpings kommun Östergötlands län
Mikko Tähtinen
LBS Ljud & Bildskolan Linköping
Linköpings kommun Östergötlands län
Mikael Eklund
LBS Ljud & Bildskolan Linköping
Linköpings kommun Östergötlands län
Peter Gabert
LBS Ljud & Bildskolan Linköping
Linköpings kommun Östergötlands län
Mats Jarl
Realgymnasiet Linköping
Linköpings kommun Östergötlands län
Monica Molin Sjödin
Realgymnasiet Linköping
Linköpings kommun Östergötlands län
Anders Lundstedt
Realgymnasiet Linköping
Linköpings kommun Östergötlands län
Bertil Gustafsson
LBS Ljud & Bildskolan Linköping
Ljungby kommun Kronobergs län
Marlené Stenman
Kungshögsskolan 2
Ljungby kommun Kronobergs län
Linus Jonsson
Kungshögsskolan 2
Ljusdals kommun Gävleborgs län
Albert Larsson
Friskolan Vintergatan
Lomma kommun Skåne län
Sandra Friberg
Rutsborgskolan
Lomma kommun Skåne län
Helena Tornell
Pilängskolan
Lomma kommun Skåne län
Lars Tegnér
Pilängskolan
Lomma kommun Skåne län
Christer Lindén
Löddesnässkolan
Lomma kommun Skåne län
Bengt Liljegren
Pilängskolan
Lomma kommun Skåne län
Ulla Henning
Pilängskolan
Lomma kommun Skåne län
Simon Aguirre
Pilängskolan
Lomma kommun Skåne län
Pernilla Bergström
Rutsborgskolan
Lomma kommun Skåne län
Sandra Matos Olsson
Rutsborgskolan
Lomma kommun Skåne län
Maria Lundkvist
Rutsborgskolan
Lomma kommun Skåne län
Mattis Owesson
Rutsborgskolan
Lomma kommun Skåne län
Niklas Bringzén
Rutsborgskolan
Lomma kommun Skåne län
Jan Van Der Salm
Rutsborgskolan
Lomma kommun Skåne län
Evelina Berg
Högbergsskolan
Lomma kommun Skåne län
Fredrik Källman
Högbergsskolan
Lomma kommun Skåne län
Johnny Jansson
VBU Högbergsskolan
Lomma kommun Skåne län
Maria Jedeberg
VBU Högbergsskolan
Luleå kommun Norrbottens län
Håkan Johansson
Nya Läroverket Bergnäset
Luleå kommun Norrbottens län
Erik Rudström
Nya Läroverket Bergnäset
Luleå kommun Norrbottens län
Jeanette Dahlberg
Prolympia Umeå
Lunds kommun Skåne län
Markus Luczak
Gymnasieskolan Vipan
Lunds kommun Skåne län
My Olofsson
Realgymnasiet i Lund
Lunds kommun Skåne län
Irina Filiaeva
Sankt Thomas Skola
Lunds kommun Skåne län
Fredrik Wallstedt
Gymnasieskolan Spyken
Lunds kommun Skåne län
Christina Söderqvist Rasmusson
Kunskapsskolan Lund
Lunds kommun Skåne län
Anne Charlotte Holmberg
Kunskapsskolan Lund
Lunds kommun Skåne län
Tony Martelius Ågren
Kunskapsskolan Lund
Lunds kommun Skåne län
Annica Magnusson
Kunskapsskolan Lund
Lunds kommun Skåne län
Malmö kommun
Skåne län
Lunds kommun Skåne län
Natalie Gill
Boukefs Privatskola
Lunds kommun Skåne län
Kristian Persson
Ängslättskolan
Lunds kommun Skåne län
Eva Angel Vairo
Montessorigrundskolan Maria
Lunds kommun Skåne län
Nabil Ghodhbani
Värner Rydénskolan
Lunds kommun Skåne län
Charlotte Ingemansson
Djupadalsskolan
Lunds kommun Skåne län
Charlotte Fernö
Bäckagårdsskolan
Lunds kommun Skåne län
Anna Westher
Bladins gymnasium
Lunds kommun Skåne län
Hanna Kuse
Bladins gymnasium
Lunds kommun Skåne län
Per Benemark
Bladins gymnasium
Lunds kommun Skåne län
Axel Hambraeus
Bladins gymnasium
Lunds kommun Skåne län
Carina Eklundh
Sorgenfriskolan
Lunds kommun Skåne län
Pia Lindqvist
Ängslättskolan
Lunds kommun Skåne län
Rickard Nordström
Ängslättskolan
Lunds kommun Skåne län
Richard Boman
Djupedalskolan
Lunds kommun Skåne län
Tina Economou
Djupedalskolan
Lunds kommun Skåne län
Jenny Frank
Kunskapsgymnasiet Malmö
Lunds kommun Skåne län
Karin Lönne
Sundsbroskolan
Lunds kommun Skåne län
Philip Olsson
Sundsbroskolan
Malung-Sälens kommun Dalarnas län
Lena Lindholm
Ungärde skola
Malmös kommun Skåne län
Tulio Kapriles
Kunskapsgymnasiet Malmö
Malmös kommun Skåne län
Ita Mesetovic
Kunskapsgymnasiet Malmö
Malmös kommun Skåne län
Elvira Tunek öhmen
Kunskapsgymnasiet Malmö
Mariestads kommun Västra Götalands län
Wivianne Schough
Vadsbogymnasiet
Mariestads kommun Västra Götalands län
Sten Weman
Vadsbogymnasiet
Mariestads kommun Västra Götalands län
Sarah Apelgren
Vadsbogymnasiet
Mariestads kommun Västra Götalands län
Johan Kristoffer Wallin
Vadsbogymnasiet
Mariestads kommun Västra Götalands län
Malin Eriksson
Vadsbogymnasiet
Mariestads kommun Västra Götalands län
Elisabeth Ericsson
Vadsbogymnasiet
Marks kommun Västra Götalands län
Daniel Egelind
Lyckeskolan
Marks kommun Västra Götalands län
Johanna Götesson
Lyckeskolan
Marks kommun Västra Götalands län
Heléne Sandebert
Björketorpskolan
Marks kommun Västra Götalands län
Marina Mathiasson
Lyckeskolan
Marks kommun Västra Götalands län
Frank Alm
Lyckeskolan
Mjölby kommun Östergötlands län
Kristofer Holm
Vifolkaskolan
Mjölby kommun Östergötlands län
Anna Lagervall
Vifolkaskolan 7-9
Mjölby kommun Östergötlands län
Marianne Andersson
Vifolkaskolan 7-9
Mölndals kommun Västra Götalands län
Markus Kide
Sinntorpsskolan 4-9
Nacka kommun Stockholms län
Claes Elvung
Sjölins gymnasium Nacka
Nacka kommun Stockholms län
Mickael Tötterman
Saltsjö-Duvnäs skola
Nacka kommun Stockholms län
Wim Wandenberghe